Svatební bible: Kapela vs. DJ

Otázku „DJ versus kapela“ řeší snad všichni snoubenci. Při výběru záleží také na tom, zda je obřad i hostina na jednom místě. Pokud ano, krásně působí hra živé kapely při obřadu a hostině a jejich střídání DJem na večerní zábavu. Samostatný DJ je vhodná volba při o něco nižším rozpočtu nebo velkém počtu hostů.

Velmi chytrou variantou je vybrat si skvělého DJe a moderátora v jednom. Podle nejnovějších trendů se pak tento člověk stává tak trochu i koordinátorem svatebního odpoledne a večera. Dohlíží třeba na hod kytice, sundávání podvazku, krájení dortu, tanec novomanželů či svatební hry.

Ať už si vybere kapelu, DJe nebo obojí, ujistěte se, že ještě před odsouhlasením budete znát všechny detaily. Tak, abyste věděli, zda je pro vás právě tento umělec vhodný, kolik bude stát představení a jak bude celá spolupráce probíhat.

Každá kapela nebo DJ by vám měl vědět zodpovědět tyto otázky:

  • Jakou atmosféru se na svatbě snažíte docílit?
  • Jak vypadá váš playlist?
  • Jste ochotni hrát na přání?
  • Jaké možnosti máme pro výběr důležitých písní (jako první tanec, hudba u krájení dortu či tanec s rodiči)?
  • Jaké používáte vybavení?
  • Nabízíte i doplňkové služby (třeba osvětlení, moderaci a pod)?
  • Můžeme předem sepsat smlouvu se všemi detaily spolupráce?

 Na výběru si dejte opravdu hodně záležet. Dejte na odporučení, vlastní zkušenosti a váš „čich“. Na muzikanty, kteří umí zabavit celou společnost na čele s novomanželi, pak určitě nedáte dopustit. 

Tip odborníka: „Před svatbou je ideální osobně si sednout s DJem a říct mu svou představu o stylu hudby během svatebního veselí. Doporučuji s dostatečným předstihem napsat i seznam interpretů a písní, které máte vy i vaši hosté rádi. Následně pak DJ ve vhodných chvílích dané písně může zakomponovat do svého playlistu,“ říká profesionální DJ a moderátor Miko Dor.