Svatební bible: Jak obléknout ženicha

Nevěsty věnují mnoho energie a času tomu, co si na svatbu oblečou. Téměř to samé by však mělo platit i pro ženicha. Jeho svatba je totiž časem, kdy by měl být sám sebou a vypadat dokonale. Pro pány se volí oblečení podle stylu svatby, stupně formálnosti a také podle ročního období či šatů nevěsty. V případě velmi formální svatby je vhodný klidně i frak, ale většina ženichů volí jednodušší obleky doplněné o vesty a motýlky či kravatu. Dovoleno je i vynechání kravaty a nošení sportovního saka.

Která pravidla platí ve svatební den pro ženicha?

 Barva obleku

Ženich může ve svatební den obléknout jak světlý, tak tmavý oblek. Obleky ve světlých barvách (béžové, šedé, do hněda, bleděmodré i bílé) jsou určeny pro denní nošení. Mezi univerzální obleky patří tmavé odstíny modré nebo černý oblek.

Boty a doplňky

Boty vybírejte vždy podle barvy obleku. K černému obleku vypadají skvěle černé kožené polobotky a k modrým a světlým odstínům obleků, zvolte spíše hnědé polobotky. Podle bot se odvíjí barva opasku. K černým botám zvolte černý pásek a k hnědým vždy hnědý. Spona opasku by měla ideálně ladit s manžetovými knoflíčky a hodinkami.

Košile

Barva košile by se měla odvíjet vždy od vybraného obleku. Módní jsou jemné pastelové barvy typu béžová, bleděmodrá, slonová kost či krémové košile. Bílou košili zvolte pouze, pokud má nevěsta čistě bílé šaty. Pokud by nevěsta zvolila šaty v odstinu ivory nebo champagne, mohla by barva šatů na fotkách působit oproti bílé košili špinavě či zapraně.

Svatba v jednoduchém neformálním stylu

Pokud plánujete svatbu v neformálním duchu, fantazii se meze nekladou. Často se již setkáte na svatbách u novomanželů s teniskami, kalhoty s kšandami nebo krátkými šaty u nevěsty. Svatba by měla především odrážet vkus a styl budoucích novomanželů.