Svatební bible: Jak vybrat fotografa a kameramana

Není nic krásnějšího než se vracet k nádherným svatebním fotkám, ukazovat je svým dětem nebo vnoučatům a hezky si díky nim vzpomínat na svůj den D. Na fotografovi a kameramanovi proto nešetřete. 

Velkou výhodou při výběru svatebního fotografa je, že každý z nich má své stránky a portfolio, které si můžete prostudovat. Vybírejte pozorně a se svým favoritem se pak sejděte i osobně. Zjistěte, zda si sednete lidsky a představte své požadavky. Můžete si společně projít místo svatby a domluvit se na konkrétních fotografiích. Nebo si zorganizujte předsvatební focení, u kterého zjistíte, jak vám to společně půjde a vyladíte všechny detaily spolupráce. 

Rada odborníka:Při předsvatebním focení mají snoubenci možnost seznámit se s průběhem profesionálního fotografování. Na svatbě pak už vědí, co a jak, vysvětlování už není potřeba. Focení na svatbě efektivně využije celý vymezený čas, protože snoubenci už víceméně přesně vědí, co po nich svatební fotograf chce. Na svatbě se šetří čas a focení je příjemnější,“ píše ve svém blogu svatební fotograf Petr Doležal.

Krátké profesionální sestřihy ze svatby, které můžete sdílet na sociálních sítích, se dnes prostě nosí. Pokud se vám tento styl líbí, zajednejte si pro svou svatbu i kameramana. Nejlepší je vybírat dle doporučení nebo podle videí, které se vám zalíbí na internetu.