Svatební bible: Jak vybrat svatební dort

Objednání svatebního dortu by mělo být součástí vaší příjemné předsvatební zkušenosti. Vybírejte proto precizně a s ohledem na všechny důležité detaily. Nemusíte být expert na výběr svatebního dortu, ale čím více informací budete mít, tím lépe se vám bude vybírat.

Nejdříve si ujasněte styl svatby…

Pokud plánujete luxusní svatbu v romantickém zámeckém prostředí, jistě pro Vás „nahý“ dort dozdobený divokými květinami nebude to pravé. Na luxusnější obřad doporučujeme spíše elegantní dort, ideálně zdobený marcipánem. Marcipán též zajistí dortu lepší stabilitu a v letních horkých dnech si můžete být jistí, že Váš dort neztratí na kráse ani chuti. Pokud však svatbu plánujete spíše v přírodním stylu, bude pro Vás moderní „naháč“ přesně to pravé.

… a dolaďte seznam hostů

Jasně, dort pro 200 lidí bude vypadat úplně jinak než menší kousek pro padesátku pozvaných. Velikost dortu proto vždy prokonzultujte s Vaším cukrářem a nenechte nic náhodě.

Tip: „nezapomeňte i na tradiční svatební výslužku. Pokud plánujete hostům při odchodu zabalit něco na zub, zohledněte to v množství objednaného cukroví.“

Ať vám hlavně chutná

Výhodou vaší svatby je to, že je vaše. Vyberte si proto i dort, který chutná vám. Dejte si poradit, ale nenechte se přemluvit třeba na exotickou limetkovou příchuť, pokud prostě milujete vanilku v kombinaci s ovocem.

Nevynechejte ochutnávku

Poznáte tak blíže svého pekaře, naladíte se na stejnou vlnu a hlavně – kdy jindy můžete mlsat svatební dorty jen tak pro radost?