Svatební bible: Květinová výzdoba na svatbu

Květiny budou tvořit velmi důležitý svatební element. Jejich výběr má základ ve vaší svatební kytici. Vybírejte si ji podle toho, které květiny se vám líbí a jak se budou hodit do stylu svatby a výzdoby. Zvolit můžete převislou, kulatou nebo netradiční kytici s domácími nebo cizokrajnými květinami. Pokud již v rozpočtu na květiny nemáte moc místa, vyberte si květiny podle sezony – ty bývají zpravidla mnohem dostupnější.

Rada odborníka: „Správná svatební výzdoba je z mého pohledu extrémně důležitá. Napovídá toho o manželích mnoho a udává tón celé svatby. Musí být doladěna s jemnocitem a do nejmenších detailů. Osobně nemám ráda „přeplácané" stoly nebo barvy, které bijí do očí a doslova ubírají pohledy novomanželům. Dnes se naopak „nosí“ přírodní prvky, tlumené tóny a jemně doladěné kombinace,“ tvrdí Veronika Masková z agentury Tři oříšky.  

Výzdobu si můžete vzít do vlastní režie, pronajmout si ji v místě hostiny nebo k ní přímo najmout profesionální agenturu. Rozhodovat se budete podle svatebního rozpočtu. Pokud si však vyberete vlastní režii, budete jí muset věnovat čas navíc. Že vás aranžování a zdobení baví? Pak to berte jako novou volnočasovou aktivitu a výzvu ke zdokonalení. Inspirace na internetu najdete nepřeberné množství!

Květiny, kde všude je na svatbě najdete?

Když se řekne svatba a květiny, každý si představí svatební kytici, to je však jedna kytice z mnoha. Nejkrásnější kytici má samozřejmě nevěsta, ale její zmenšenou verzi by měly dostat též maminky a babičky novomanželů. Menší kytici též dostává svědkyně nevěsty a poté družičky, pokud budou součástí Vaší svatby.

Neopomeňte ani důležité může ve Vašem životě. Samozřejmostí je korsáž pro ženicha, svědka a pro tatínky a dědečky. Ostatní svatebčané dostávají vývazky s myrtou nebo malou květinou.

Dále bývají květiny součástí květinového aranžmá (altán, slavobrána, svatební cesta k oltáři) a zdobí auta novomanželů a svatebčanů. V neposlední řadě jsou také součástí svatební tabule nebo rautu ve formě váziček s květinami.