Svatební bible: Svatební účes, vizáž a úprava nehtů

Rádi bychom vám poradili svatební účes, který je praktický a hodí se pro úplně každou nevěstu. Takový však asi neexistuje. Každý účes je totiž jedinečný stejně jako jeho nositelka. Malé doporučení od odborníků však máme: pro nevěsty s jemnými vlasy a menším objemem se ideálně hodí jednodušší drdoly, ty obdařené hustější a pevnější hřívou si mohou dovolit klidně i rozpuštěné boho vlny. Velmi prakticky a krásně pak působí pletené účesy, které toho dost vydrží a zároveň vypadají upraveně po dlouhou dobu.

Při výběru účesu myslete hlavně na:

  • délku svých vlasů a jejich kvalitu,
  • počasí,
  • střih vašich šatů,
  • doplňky, které máte do vlasů připravené.

 

Tip odborníka: Najděte si čas a domluvte se s kadeřníkem na zkoušce účesu. Vše si předem domluvíte a případně doladíte mouchy, které by vás ve svatební ráno mohly stát pěknou kupu nervů. V den D pak nebude ani jeden z vás ve stresu a budete přesně vědět, co jeden od druhého (a také od vašeho účesu) můžete očekávat,“ říká Jana Soboňová ze salonu Beauty Street.

To samé platí o svatebním líčení. Ideální je zkusit vše najednou a prohlédnout si, jak k sobě líčení a účes ladí. Pokud se výrazně nelíčíte ani za běžných okolností, nenechte se přemluvit na moc odvážné barvy nebo kontury. Svatební look má být jemný a pouze zvýrazňovat přirozenou krásu nevěsty.

Na manikúru a pedikúru si pak zajděte asi týden před svatbou. Je to ideální doba na to, než si na novou úpravu zvyknete a budete si jistá, že vám vyhovuje. Můžete si z návštěvy salonu udělat rovnou celé relaxační odpoledne jen pro sebe. Doplnit ho můžete třeba ještě i o dobrou kávičku a sledování svatebních magazínů.