Svatební tenisky: hodí se i pro vaši svatbu?

Moderní nevěsty se už nemusí potit v obrovských svatebních šatech s dlouhou vlečkou a na 30centimetrových podpatcích. Žijeme totiž v době, kdy praktická móda převažuje nad tradicemi. A tak už i babičky dokáží rozdýchat, že na svatbu dorazíte v jednoduchých boho šatech doplněných o svatební tenisky. Vyberte si i vy pohodlí a styl v jednom.

Pokud se rozhodnete, že si chcete svou svatbu naplno užít a protančit pohodlně celou noc, ideální volbou se pro vás stanou nízké a prodyšné svatební tenisky z příjemného materiálu. Nenechte se totiž splést. Svatební tenisky představují, stejně jako lodičky, speciální a nenahraditelný doplněk, kterému je potřeba věnovat velkou pozornost. Ať už je schováte pod sukní nebo je vystavíte jako výjimečný kousek na odhalených nožkách.

Jak vypadají dokonalé svatební tenisky?

Bílé nebo také nebílé

Když se řekne spojení „svatební boty“, automaticky nám v hlavě vyskočí obrázek vysokých bílých lodiček. S teniskami to však může být úplně jinak. Vyberte si třeba smetanové, champagne, vanilkové nebo ivory botky, které perfektně zapasují k vašim boho svatebním šatům nebo květinové výzdobě. Velmi trendy jsou také kontrastní barvy, třeba sytě červená, pastelově růžová nebo třpytivě zlatá.  

Saténové tkaničky působí elegantně

Tkaničky vám poskytnou důležitý prostor, který můžete využít k úpravě svých svatebních tenisek do dokonalosti. Pokud vsadíte na saténové tkaničky, dodáte i neformální obuvi svatební glanc a špetku nenucené elegance. 

Dolaďte je k ženichovi

Nevěsta i ženich u oltáře v ladících teniskách, to o páru vypovídá mnohé. Například že mají stejné hodnoty, podobný styl, sdílejí smysl pro humor a „jedou si to své“. Na svatbě můžete mít oba tenisky stejné značky a barvy nebo se rozhodnout pro speciální úpravu. Nechte si na boty vyšít třeba datum svatby, společné příjmení nebo své oblíbené motto.  

Kdy jsou svatební tenisky skvělá volba

 Samozřejmě, svatební tenisky se nehodí na úplně každou svatbu a pro úplně každou nevěstu. Rozhodněte se pro ně hlavně pokud vyznáváte sportovní styl a na podpatky si ani v běžném životě moc nepotrpíte. Svatební tenisky se perfektně hodí pro venkovní sobáše na zahradě nebo v lese, na horách či v parcích. Krásně doladí uvolněnou svatbu ve stylu boho, a také příjemnou venkovskou veselku.

Povyšte svatební tenisky na téma svatby

Napadlo vás někdy, že svatební tenisky se mohou kromě obyčejného doplňku stát i ústředním motivem vaší svatby? Domluvte se na nich s mladšími svatebčany nebo tento dress code naznačte všem pozvaným již přímo ve svatebním oznámení. Doplňte ho o logo ve tvaru tenisek nebo vtipné motto a každý bude hned vědět, že se chystá na skvělou svatbu v uvolněném a přátelském duchu.